Nový dopravní automobil

Bezděkovští hasiči oficiálně převzali od starosty obce nový dopravní automobil DA – L1Z Ford Tranzit 4×4. Vozidlo bylo z převážné části hrazeno z dotace Ministerstva vnitra – Generálního ředitelství HZS a z dotace Kraje Vysočina. Zbylou část ceny zaplatila obec ze svého rozpočtu. Dodavatelem dopravního automobilu je společnost Vesta Auto Corson. Automobil je postaven na podvozku Ford Transit L3H2 s pohonem všech kol, motorem 2.0 TDCi 96 kW/130k a 9 místy k sezení. Je vybaven dle vyhlášky 53/2010 základní výbavou a další doplňkovou výbavou, mezi kterou patří například nezávislé topení Webasto. Samozřejmostí je výstražné zařízení, oranžová světelná sváděcí alej, osvětlení okolí vozu, vozidlová radiostanice, ruční radiostanice, ruční svítilny, sněhový a práškový hasicí přístroj, zdravotnický batoh, ruční vyprošťovací nástroj či požární světlomety. Využití automobil najde jako zásahový automobil místní Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce dále při plnění úkolů na úseku ochrany obyvatelstva, pro evakuaci ohrožených obyvatel atd.